Venkovní bazén nebo přírodní koupaliště?

Venkovní bazén nebo přírodní koupaliště?

Spousta z nás má doma bazén, ať už menší či větší. Spousta z nás také jezdí na přírodní koupaliště. Co je ale lepší? Pojďme se na tento souboj podívat blíže.
socha u jezírka.jpg


Čistota vody


Ve svém vlastním bazénu napuštěným chlórem neriskujete žádné sinice, žádný život pod nohama. Všechno je pěkně udušené, zamořené. Je to taková chemická lázeň. Existují i bazény, kde lidé mají jenom čistou vodu, která je zaručena přírodně, například filtrovaná přes pískový filtr. To je potom mnohem lepší. Takový bazén se na našem žebříčku posouvá výše. Přírodní koupaliště je dvojí. Buď je voda špinavá, se sinicemi a vším tím, co nás „děsí“ (většinou se jedná o uzavřené rybníky, které nejsou na koupání), nebo je krásně čistá. S přítokem a odtokem pro přirozené obměňování vody, ideálně s pískovým či štěrkovým povrchem. Ale může být i lehce bahnitý povrch – čistota vody se nijak nemění, jenom bychom ji nedoporučovali pít.


Teplota vody


Tu si u svého bazénu (pokud k tomu máte zařízení) můžete určit sami. Bude výrazně teplejší než u přírodních koupališť, kde je voda obecně studenější, protože neustále přitéká nová a nová.