Když slunce pálí

Když slunce pálí

Od jarních dnů, kdy začíná sílit intenzita slunečních paprsků, až do babího léta jsou naše vlasy ohroženy dehydratací.  Na letní dovolené je k tomu ještě vysušuje slaná nebo chlorovaná voda a vítr. UV záření proniká až do vnitřní struktury vlasu a ničí ho až ke kořínku tím, že narušuje vlasový protein. Vlasy poškozené vysušováním ztrácejí pružnost a lesk a dochází k jejich oslabení.
žena v tílku

Bezprostředně před dovolenou nechoďte ke kadeřnici na barvení vlasů. Při sluneční expozici se barva z tónovaných vlasů rychleji vymývá, u nebarvených vlasů přirozená barva zesvětlá, protože dochází k rozkladu vlasového barviva. Ještě více na slunci trpí zesvětlované vlasy, které jsou už narušeny chemickými přípravky.

Pokud nevíte, https://www.quax.cz/co-s-vlasy-u-more/, pak právě vám jsou určeny následující řádky.

·         V horkých letních dnech nevystavujte své vlasy přímému slunečnímu úpalu, ale určitě si pořiďte elegantní pokrývku hlavy. Klobouky jsou v módě nejen tuto sezónu a každá žena si vybere alespoň jeden slušivý model.

·         Na pláži nechoďte s vlasy stále svázanými do culíku nebo drdolu, ale nechte je volně schnout na vzduchu a ve stínu. Následně dopřejte svým vlasům kvalitní péči v podobě sluneční kosmetiky.

·         Zvolíte-li dobrý šampon, podaří se vám z vlasů účinně vymýt zbytky mořské soli nebo chlóru. Rozhodně použijte kondicionér pro snadné rozčesávání nebo masku s hydratační a vyživující složkou, ideálně pak celou řadu přípravků s UV filtrem. Existuje celá řada výrobků profesionální vlasové kosmetiky určených k regeneraci vlasů, které můžete používat během dne. Ochranné spreje, krémy, séra nebo vosky vytvoří na vlasech ochranný film.
voda stříkající z vlasů

Pokud s potěšením nastavujeme své tělo i vlasy teplým slunečním paprskům, musíme je také před nimi chránit. Při správné hydratační péči je dokážeme celé léto udržet v dobré kondici. Bez kvalitních opalovacích krémů a ochranné vlasové kosmetiky se v létě zkrátka neobjedeme.

 

 

Když slunce pálí
4 (80%)7