Co neminout v Berlíně

Co neminout v Berlíně

Řada památek je rozprostřena po celém Berlíně a tak je třeba zde strávit více dní, abyste si vše mohli pořádně prohlédnout a navštívit. Berlínská zeď rozdělovala město od roku 1961 na dvě části, které byly znovu sjednoceny až jejím pádem v roce 1989. Právě s touto pohnutou historií města souvisí také řada památek a muzeí, která zde můžete navštívit.

berlín

Berlínské zajímavosti

·         Říšský sněm
Historická budova, kde dnes sídlí Spolkový sněm. Při rekonstrukci v letech 1995-99 byla opatřena moderní kopulí, která dnes slouží jako vyhlídka pro veřejnost. Vstupné je zdarma, ale je nutné si jej rezervovat. Zájem je totiž obrovský.
·         Braniborská brána
Jeden ze symbolů Berlína, stojící v centru města. Dřív se jí procházelo z jedné části Berlína do druhé. Je to pískovcová stavba v klasicistním stylu. Na jejím vrcholku stojí čtyřspřeží, tzv. kvadriga, která znázorňuje bohyni vítězství Viktorii. Byla svědkem mnoha důležitých historických momentů v novodobých dějinách města.

·         Třída Unter den Linden
Známý bulvár plný historických budov, který se rozprostírá od východu na západ k Braniborské bráně. Najdeme zde Humboldtovu univerzitu, Státní operu, Státní knihovnu, různé paláce a ambasády.
·         Checkpoint Charlie
Bývalý hraniční přechod v Berlíně.
·         Postupimské náměstí
Leží ve středu Berlína a bylo po sjednocení zcela nově vystavěno. Je z velké části kryté střechou, sídlí zde mnoho známých firem a koná se zde filmový festival Berlinale.
·         Alexanderplatz
·         Kaiser-Wilhelm-Gedächtniskirche
Kostel byl za 2. světové války zasažen bombardováním a jeho ruina se stala protiválečným památníkem.
·         Zámek Schlo ss Charlottenburg
·         East Side Gallery
Zbytky Berlínské zdi.

tv věž

·         Fernsehturm
Televizní věž, ze které je výhled na celý Berlín.
·         Pergamonské museum
Jedno z pěti muzeí, nacházejících se na Muzejním ostrově. Je zde sbírka klasického antického umění. Je na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.
·         KaDeWe
Známý obchodní dům, kde lze koupit, na co jen si vzpomenete.
·         Státní opera