Barva laku na nehty podle znamení zvěrokruhu

Barva laku na nehty podle znamení zvěrokruhu

Říká se, že barva laku na nehtech vyjadřuje především niterné pocity. Ty mohou souviset se znamením zvěrokruhu a jeho typickými rysy, i když v zásadě platí, že nemusí jít přímo o barevný odstín, postačí jen bezbarvý lak, který povrch nehtů zahladí a vytvoří homogenní strukturu .
malování na nehty

Ohnivá znamení – Beran, Lev, Střelec

Pro všechny ženy narozené v tomto období jeden společný prvek – extrovertní způsob jednání a vyjadřování. Zatímco Beranům sluší všechny odstíny červené, Lvice mohou volit odvážnou zlatou. Jestliže však lakujete i prsty u nohou, zůstaňte raději u osvědčené červené barvy. Žena Střelec může zkusit i černý lak, ale ten se hodí jen k tmavším odstínům pleti, tedy k přírodním brunetkám.
nohy žen v písku

Vzdušný element – Vodnář, Váhy, Blíženci

Volnost pohybu a především niterných myšlenek je vlastní všem vzdušným znamením a to také koresponduje se zvýrazněním konečků prstů odlišnými barevnými tóny, nežli je krvavě rudá nebo černá. Můžete experimentovat a vyzkoušet jemný nádech béžové, tmavě modré nebo šedé. Ženy v těchto znameních však častěji volí bezbarvý lak anebo pouhý kouřový méně nápadný nádech. Výjimkou jsou pouze Váhy, kterým sluší úplně všechny barvy kromě černé a bílé. Ať už sáhnou po červené nebo růžové, zvýrazní jejich půvaby v každém případě.

Zemská část zvěrokruhu – Býk, Panna, Kozoroh

V tomto širokém rozpětí tří znamení stejného živlu dochází k zajímavým rozporům. Zatímco Býk je spíše flegmatický či melancholický, a hodí se k němu typická tělová barva, Panna jistě sáhne po své oblíbené růžové ve všech odstínech. Kozorozi však tento vkus obvykle nesdílí a sluší jim velmi vybledlá modrá či téměř neznatelná béžová.
nail design

Voda – Ryby, Štír a Rak

Pro citlivé Raky je nemyslitelné, aby dávaly na odiv nehty s červeným lakem. Dobrou volbou je studená bílá nebo stříbrná, anebo bezbarvý lak, který jim bude stoprocentně slušet. Vodní element mívá velmi citlivé kotníky a výrazné nárty, nohy se mohou vyzdobit jemným růžovým odstínem. Štíři si libují v extravaganci a rozhodně jim neublíží sytě červená nebo hnědá. Pro nenápadné Ryby je však zajímavější volbou béžová nebo jemné okrové odstíny.